Hakkımızda

Hakkımızda

Okul öncesi çocuklarla uzun yıllardır sanat eğitimlerini sürdüren kurumumuz, gelecekte kendine güvenen, özgür ruhlu, başarılı, yaşamayı seven bireyler yetiştirmek üzere Minik Eller Doğa Evi Anaokulu'nu açtı.

Okul öncesi kurumların çoğu çocukların günlük bakım hizmetlerini karşılamak ve zaman geçirmek üzerine kurulu. Biz bu durumdan farklı olarak çocukların kendi kararlarını verebilecekleri, soru sormaya teşvik eden sanat etkinliklerinin yoğun olduğu bir programla, araştıran, sorgulayan kendini ifade etmeyi bilen bireyler yetiştirmeyi hedefledik.

Aynı zamanda Eyüp, Sultangazi, Bayrampaşa, Fatih ve Gaziosmanpaşa ilçesinde Reggio Emilia ilhamlı ilk ve tek anaokulu olmanın gurunu yaşıyoruz. Reggio Emilia metoduyla proje tabanlı çalışmalar yapıyor yaratıcılığımızın sınırlarını zorluyoruz. Gems programıyla fen ve matematik alanındaki tüm konuları oyunlarla öğreniyor, aktivitilerle pekiştiriyoruz.

Yabancı uyruklu İngilizce öğretmenimizle çocuklarımızı tüm gün yabancı dile maruz bırakıyor, farkında olmadan yabancı dil edinmesini sağlıyoruz.

Spor ve hareket dersiyle çocukların fiziksel gelişimlerini yönlendirmeye çalışıyoruz. Bu süreçlerde beden eğitimi ve spor dersinden öncelikle beklenen, öğrencilere hareket yetkinliklerini geliştirmede, aktif ve sağlıklı yaşam alışkanlıkları edinmede yol gösterici ve destekleyici olmasıdır. Aynı zamanda öğrenciler, beden eğitimi ve spor yolu ile öz‐yönetim, sosyal ve düşünme becerilerini de geliştirebilmelidirler.

"Eğitim her çocuğun hakkı" olduğu düşüncesiyle çocukların kaliteli bir eğitim alabilmesi için okul, aile ve toplumun işbirliği içinde çalışması gerektiği esas alarak alternatif bir okul öncesi eğitim programı hazırladık.

Bu eğitim programında;

  • Reggio Emilia Yaklaşımı’nda ilham almakta
  • GEMS (Matematik ve Fen’de Büyük Buluşlar)
  • Kindermusik ABC Music & Me İngilizce
  • Müzik Atölyesi
  • Deney Atölyesi
  • Müze ve Çevre Gezileri
  • Spor ve Hareket Dersi
  • Yaratıcı Drama çalışmalarımız yer almaktadır.