Eğitimlerimiz

 • Reggio Emilia

  Reggio Emilia

   

  Reggio Emilia yaklaşımı çocuklara somut yaşantılar sunarak, yeni keşifler yapmasını ve deneyimlemesini sağlamaya çalışır. Öğretmen çocuklar için yeni çevreler oluşturur ve çocuğun merak ettiği herşey için  onu provake eder. Çocuk açık uçlu sorulan sorularla kendini ifade etmeye çalışır... 

  Yeşil bir kurbağa çizmek yerine, işbirliği içinde koskocaman bir vadi hayal edebilirler...

 • Orman Anaokulu

  Orman Anaokulu

  "Doğa bilge ve öğretendir".
  Duvarları olmayan bir sınıf ortamı, yapılandırılmamış oyun alanları, keşif yapılabilecek ağaçlar, kuşlar, böcekler, şehrin dışında ormanda bir atölye.

 • GEMS

  GEMS

  Matematik ve Fen'de büyük buluşlar...

  Bir hafta hazine kutularıyla karşılaşıyor, bir hafta imparator penguenle boylarımızı karşılaştırıyoruz. Bir hafta buza dönüşen bir suyu, diğer hafta ise arıların dünyadaki önemini anlıyoruz. Ve yavru filin borusundan su içemediğini. Sonra balık krakerleri toplayıp, karınca yuvasını atık materyallerden oluşturabiliyoruz.

 • Kindermusik / ABC Music & Me

  Kindermusik / ABC Music & Me

  Yemyeşil masa örtüsünden bir pelerin, şemsiyeden bir baston, sandalyelerden ev, kırmızı bir halıda yola dönüşüyorsa bir oyunun içindesiniz. Ve oyun hayat demektir. 
  Biz oyunlarla hem müziği hem İngilizce'yi bir arada deneyimliyoruz.

 • Oyun Grubu

  Oyun Grubu

  Okul öncesi yaşlardaki çocuklar için oyun, hayat demektir. Düzgün planlanmış bir mekânda doğal materyallerle üretilen oyunlar çocuğun gelişimindeki en önemli faktördür. Her çocuk eşsizdir. Birbirinden farklı karakterleri ve kararları olan çocuklar bireyselliklerini, baskı altında olmadıkları durumlarda sosyal ilişkiler içerisindeyken deneyimlemelidir. Medea Anaokulu olarak çocuklara oyun saati adı altında bu alanı tanımak benimsediğimiz pedagojik eğilimle paraleldir.

 • Yaz Okulu

  Yaz Okulu

  Okul öncesi yaşlardaki çocuklar için oyun, hayat demektir. Düzgün planlanmış bir mekânda doğal materyallerle üretilen oyunlar çocuğun gelişimindeki en önemli faktördür.
  Bu sebeple mekanın hazırlanmış doğallığının içerisinde keyifli saatler geçirecek bir yaz okulu programı hazırladık.

  Yaz okulumuz 11 Haziran 2018 ile 31 Ağustos 2018 tarihleri arasındadır.

  orman anaokulu - bahçe etkinlikleri - sporla hareket - sanat atölyesi - kindermusik - su oyunları - yüzme - geziler

 • Beslenme

  Beslenme

  Anaokulumuzda çocuklarımıza doğal yiyecekler sunulmaktadır.Katkı maddesi olan gıdalardan uzak durma, menümüzdeki yiyeceklerin doğal ürünlerle hazırlanması beslenmeyle ilgili önceliklerimizdendir.